Sunkvežimių padangos

Kiekvienas sezonas vairuotojams pateikia savų iššūkių, nes kinta eismo sąlygos, todėl reikia mokėti prie jų prisitaikyti. Žiemos sezonu, ypač kai smarkiai sninga, krinta šlapdriba ar kelias pasidengia ledo sluoksniu, pakinta stabdymo kelias, ratų sukibimas su kelio danga, o kartu net ir pats sunkvežimio valdymas.

Sunkvežimių padangos gaminamos iš kietesnio ir patvaresnio gumos mišinio, todėl yra užtikrinama tinkama ašių apkrova. Tiek žiemos, tiek vasaros sezonu tarptautinius ir vietinius pervežimus vykdantys žmonės privalo pasirūpinti kokybiškomis sunkvežimių padangomis. Geros sunkvežimių padangos sutrumpina stabdymo kelią, padeda geriau valdyti sunkvežimį posūkiuose bei jį amortizuoja.

Tinkamai rūpinantis sunkvežimių padangomis jos tarnaus labai ilgą laiką, net jei kiekvieną mėnesį bus įveikiami didžiausi atstumai. Nepamirškite, kad reikia reguliariai tikrinti padangų slėgį, pasirūpinti važiuoklės remonto darbais, ratų geometrijos reguliavimu. Tai padės išvengti netolygaus padangų dilimo.

Naudojant ne universalias, o žiemines ir vasarines sunkvežimių padangas, ne sezono metu laikykite jas vėsiai ir tamsiai. Reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių. Pakeitus sunkvežimių padangas rekomenduojama vizualiai apžiūrėti, kad ant jų nebūtų jokių įplyšimų ar įtrūkimų.

Šiuo metu, kai rinkoje pilna įvairiausių markių sunkvežimių padangų, gali kilti klausimas, kaip išsirinkti padangas sunkvežimiui ir į ką svarbiausia atkreipti dėmesį. TRELO remonto centrų ekspertai dalijasi savo patarimais.

Į ką atsižvelgti renkantis padangas vilkikams?

Michelin, Dunlop, Riken, Goodride, Pirelli, Continental… Girdėti pavadinimai, tiesa? Visi šie prekiniai ženklai siūlo kokybiškas, laiko patikrintas sunkvežimių padangas, tačiau vis tiek svarbu jas pritaikyti specifiškai jūsų markės ir modelio sunkvežimiui.

Sunkvežimių padangas lengviausia išsirinkti pagal sunkvežimio gamintojo rekomendacijas bei jo eksploatavimo dažnį. Jei sunkvežimis naudojamas retai ir tik nedideliems atstumams, nebūtina pirkti aukščiausios klasės padangų, tačiau jei juo važinėjama nuolat, būtina įsigyti kuo kokybiškesnes padangas.

Protektoriaus gylis

Renkantis padangas sunkvežimiui reikia atkreipti dėmesį į protektoriaus gylį, ypač kai kalbame apie žiemines sunkvežimių padangas. Kuo jis gilesnis ir kuo pati padanga mažiau nusidevėjusi, tuo gerenis sukibimas su snieguota kelio danga.

Jį galima patikrinti su specialiu matuokliu arba pažiūrėti į indikatorių, esantį ant padangų. Pats buitiškiausias būdas yra matuoti protektoriaus gylį su liniuote, tačiau geriausia kreiptis į specialistus, kurie galės jus pakonsultuoti.

Lietuvoje žiemos sezonu (nuo lapkričio 10 d. Iki kovo 31 d.) N1 klasės sunkvežimiams jis negali būti mažesnis nei 3,0 mm, o N2 ir N3 klasių sunkvežimiams – ne mažiau 1,0 mm. Vasaros sezonu minimalus N1 klasei priskiriamos transporto priemonės padangų protektoriaus lygis turi būti 1,6 mm. N2 ir N3 sunkvežimiai gali būti eksploatuojami su ne mažesniu nei 1,0 mm protektoriaus gyliu.

Žymėjimas

Renkatės sunkvežimius ir pastebėjote nematytas raidžių ir skaičių kombinacijas? Visos jos turi skirtingas reikšmes, aiškiname dažniausiai pasitaikančias:

 • C1  – šios sunkvežimių padangos buvo viena kartą restauruotos. Efektyvumas toks pats kaip naujų.
 • DEMO – tokios sunkvežimių padangos buvo kartą uždėtos. Jomis nuvažiuota ne daugiau kelių kilometrų. Padangos kaip naujos.
 • DOT – nurodyti sunkvežimių padangų pagaminimo metai.
 • LRR (low rolling resistance) – nurodo, kad sunkvežimių padangos pagamintos iš gumos mišinio, kuris suteikia geresnį bendrą efektyvumą.
 • M+S (mud & snow)  – universalios padangos, pritaikytos prastoms oro sąlygoms.
 • AS (all season) – universalios padangos.
 • MFS (maximum flange shield)– reiškią sustriprintą ratlankio apsaugą, kuri gali apsaugoti juos nuo smūgių į kliūtis.
 • TT (tube type) – tai padangos, kurioms reikia oro kameros
 • XL (extra load) – didesnės galimos apkrovos indeksas, sustiprinta padanga

Slėgis

Jei įprasto lengvojo automobilio padangas reikia pūsti nuo 2 iki 3 barų, sunkvežimiams šis skaičius turi būti kone tris kartus didesnis: nuo 8.5 iki 9 barų. Šie skaičiai tik orientacijai, nes tikslus sunkvežimių oro slėgis priklauso nuo padangos apkrovos bei pačių padangų. Jį sužinoti galite atvykę į TRELO remonto centrus Lietuvoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ar Belgijoje.

Gamintojai, kurių sunkvežimių padangomis prekiaujame

TRELO remonto centruose prekiaujame pasaulyje pripažintų gamintojų padangomis. Dunlop, Michelin, Riken, Bridgestone ir dar daugelio kitų gamintojų padangomis, jų remontu ir keitimu pasirūpins profesionalūs TRELO darbuotojai.

Domina sunkvežimių padangos ir susijusios paslaugos?

Kokybiškas sunkvežimių remontas yra ypatingai svarbus. Nesvarbu, ar tai paprastas gedimas, profilaktinė patikra ar sudėtingas remontas – TRELO komanda yra čia, kad padėtų.

Kontaktai

Susisiekite su mumis dėl visų sunkvežimių remonto klausimų. Žemiau rasite TRELO servisų kontaktus Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje.

Trelo Truck Repair Services Europe
Trelo Truck Trailer Repairment 13 metų patirtis

Apie TRELO

TRELO jau nuo 2010 metų savo klientams siūlo sunkvežimių ir priekabų remonto paslaugas bei suteikia techninę pagalbą vežėjams kelyje. Mūsų paslaugų spektras itin platus: kompiuterinė diagnostika, ratų geometrijos reguliavimas, padangų montavimas ir balansavimas, pilnas transporto priemonės paruošimas techninei apžiūrai. Visus gedimus įvairių gamintojų vilkikams ir priekaboms Trelo specialistai yra pasiruošę pašalinti tiek savo remonto centruose, tiek kelyje.

 • Sąžiningumas ir patikimumas – darbų sąrašas ir kainos yra pateikiamos prieš pradedant remontą
 • Remonto centrai vežėjams patogiose lokacijose
 • Visų gamintojų vilkikų ir priekabų remonto darbai
 • Trumpas remonto laikas, nes savo sandėliuose turime dideles detalių atsargas
 • Daugiakalbis aptarnavimas visuose remonto centruose
 • Paslauga už geriausią galimą kainą
 • Pagalba kelyje