Sunkvežimių padangų montavimas-balansavimas

Sunkvežimių padangų montavimas dažniausiai atliekamas du kartus per metus arba pastebėjus, jog padangos susidėvėjusios, pakitęs jų funkcionalumas.

Atėjus laikui keisti padangas sunkvežimiui, dažnas suskumba į remonto centrus, nes žino, kad tinkamai sumontuotos sunkvežimių padangos ir tikslus ratų balansavimas lemia vairavimo saugumą, transporto priemonės stabilumą, taip pat užtikrina mažesnę įvairių gedimų tikimybę bei tolygų padangų devėjimąsį.

Sunkvežimių padangų montavimo ir ratų balansavimo kaina skirtingiems sunkvežimiams yra skirtinga, nes priklauso nuo padangų dydžio. Norite tikslesnės informacijos? Susisiekite su TRELO remonto centrų darbuotojais Vilniuje ar Kaune jau dabar.

Kada atliekamas sunkvežimių padangų montavimas?

Gali kilti klausimas, kada reikia pasirūpinti sunkvežimių padangų montavimu. Štai keli atvejai, kai dera kreiptis į specialistus:

 • Pradūrus padangą;
 • Keičiant padangas sezoniškai (pvz., iš vasarinių į žiemines);
 • Nusipirkus naujų padangų komplektą ar bent dvi naujas padangas.

Žinoma, daugiausiai populiarumo ši paslauga sulaukia sezoninio sunkvežimių padangų keitimo metu. Tai vairuotojams puiki proga pasidomėti savo padangų būkle, patikrinti protektoriaus gylį ir, jei reikia, jas pakeisti naujomis, kurios atitinka standartus.

Prieš montuojant padangas sunkvežimiui, jos yra vizualiai patikrinamos, įsitikinima, kad nėra plyšimų, įtrūkimų. Tai ypač svarbu, kai montuojamos naudotos padangos. Tuomet, kaip minėta, tikrinamas ir protektoriaus gylis. Jis turi atitikti numatytus standartus. Jei paaiškėja, kad protektorius nepakankamas, tokios padangos montuojamos būti nebegali.

Primename, kad minimalus leistinas žieminių padangų protektoriaus gylis Lietuvoje yra 3 mm, o vasarinių padangų  – 1,6 mm. Vis dėlto, dauguma padangų gamintojų siūlo nelaukti ir keisti padangas į naujas tuomet, kai vasarinių padangų protektoriaus lygis yra tarp 2-3 mm, o žieminių tarp  4-5 mm.

Kaip vyksta pats sunkvežimių padangų montavimo procesas?

Nuimamas ratas nuo sunkvežimio, pati transporto priemonė pakeliama specialiu keltuvu, o iš padangos išleidžiamas visas oras, atsukami tvirtinimo varžtai. Tuomet padangos, jei reikia, pakeičiamos ir iš naujo pripučiamos bei primontuojamos.

Kada atliekamas sunkvežimių ratų balansavimas?

Sunkvežimių ratų balansavimas – kas tai? Paprastai tariant, tai procesas, kuris padeda užtikrinti sklandų ir tolygų kiekvieno rato veikimą. Tinkamai subalansavus ratus, sunkvežimis turėtų judėti sklandžiai, stabiliai, be jokių svyravimų.

Kada būtina pasirūpinti sunkvežimių ratų balansavimu?

 • Ratu užvažiavus ant didesnės kliūties;
 • Įvažiavus į gilesnę duobę;
 • Pajutus neįprastą vairo vibraciją ar kitus nesklandumus.

Ratų disbalansas ilgainiui gali sukelti rimtesnių bėdų, kurios kainuos kur kas brangiau už kokybišką sunkvežimių padangų montavimą ir ratų balansavimą. Disbalanso problemų turinčių ratų eksploatavimas lemia greitesnį važiuoklės dalių nusidėvėjimą, tokius ratus sunku valdyti, dėl to vairavimas tampa nesaugus. Nesubalansuoti ratai sukelia vairo ir kėbulo vibracijas, o tai greičiau nuvargina vairuotojus, dėl to sulėtėja jų reakcijos greitis.

Jei ką tik susimontavote naujas padangas savo sunkvežimiui, dažniausiai išgirsite rekomendaciją jas perbalansuoti po maždaug 2000 km. Pakeitus padangas į naujas taip pat rekomenduotina atlikti ratų geometrijos patikrą.

Žinoma, pasitaiko situacijų, kai ratų balansavimas tampa tiesiog neįmanomas. Jei padanga pažeista ar itin nudilusi, yra problemų su ratlankiais (pvz., jie yra įskilę ar kitaip pažeisti) ratų balansavimas neatliekamas.

Sunkvežimių padangu montaviamas Vilniuje ir Kaune už žemą kainą

Žinoma, pasitaiko situacijų, kai ratų balansavimas tampa tiesiog neįmanomas. Jei padanga pažeista ar itin nudilusi, yra problemų su ratlankiais (pvz., jie yra įskilę ar kitaip pažeisti) ratų balansavimas neatliekamas.

Profesionalūs darbuotojai pasirūpins kiekviena smulkmena, įsitikins, kad padangos vis dar tinkamos eksploatavimui, o, esant poreikiui,  padės išsirinkti naujas kokybiškas padangas sunkvežimiui arba pasiūlys jas restauruoti.

Siūlome palankiausias kainas, turime platų padangų ir ratlankių pasirinkimą vietoje. Pasitikėkite TRELO profesionalais. Susisiekite su mūsų remonto centrais Vilniuje ar Kaune jau dabar.

Kontaktai

Susisiekite su mumis dėl visų sunkvežimių remonto klausimų. Žemiau rasite TRELO servisų kontaktus Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje.

Trelo Truck Repair Services Europe
Trelo Truck Trailer Repairment 13 metų patirtis

Apie TRELO

TRELO jau nuo 2010 metų savo klientams siūlo sunkvežimių ir priekabų remonto paslaugas bei suteikia techninę pagalbą vežėjams kelyje. Mūsų paslaugų spektras itin platus: kompiuterinė diagnostika, ratų geometrijos reguliavimas, padangų montavimas ir balansavimas, pilnas transporto priemonės paruošimas techninei apžiūrai. Visus gedimus įvairių gamintojų vilkikams ir priekaboms Trelo specialistai yra pasiruošę pašalinti tiek savo remonto centruose, tiek kelyje.

 • Sąžiningumas ir patikimumas – darbų sąrašas ir kainos yra pateikiamos prieš pradedant remontą
 • Remonto centrai vežėjams patogiose lokacijose
 • Visų gamintojų vilkikų ir priekabų remonto darbai
 • Trumpas remonto laikas, nes savo sandėliuose turime dideles detalių atsargas
 • Daugiakalbis aptarnavimas visuose remonto centruose
 • Paslauga už geriausią galimą kainą
 • Pagalba kelyje