Auksinė Vengrijos Baja: ką reiškia dalyvauti lenktynėse, turint šturmaną „naujoką“ ir didelę palaikymo komandą

Tropiniais karščiais ir tikromis pergalės emocijomis praeitą savaitgalį kaitinta Vengrijos Baja Benedikto Vanago komandai baigėsi, kaip visiems jau žinoma – užlipimu ant aukščiausios podiumo pakylos ir aukso medaliais. Tai jau antrasis iš trijų šios vasaros Bajos etapų, kur pirmieji du itin kontrastingai skiriasi finišuotomis pozicijomis mūsų draugui Benediktui. Tačiau mums, treliečiams, tai dar viena ypatinga galimybė ne tik pasigrožėti lenktynininkų profesionaliais vairavimo įgūdžiais, susipažinti su šiuo sportu, bet ir užmegzti svarbius ryšius tarp savo komandos narių bei bendradarbiavimo partnerių. Vis dėlto, šiandien norim pasidalinti ne klientų paieškos istorija šiame ralyje, o tai, ką reiškia dalyvauti tokiose lenktynėse ir kaip komandinis darbas gali atnešti pergalę. Kad istorija būtų įdomi, kalbinamės Benediktą Vanagą, jog šis pasidalintų lenktynių įspūdžiais iš pirmų lūpų. 

– Vengrijoje Baja ralyje teko dalyvauti pirmą kartą. Kokie įspūdžiai apie šio ralio trasą?  

Esu daug girdėjęs apie Hungarian baja, bet kažkaip vis iki ten nenuvykdavome. Po šių metų starto, manau, kad tai viena techniškiausių mano startuotų bajų. Čia persipina didelis greitis, ypač nelygi trasa, uolos ir daug kieto, raudonai dulkančio dirvožemio. Retsykiais pagalvoji, jei iš už krūmo išnirtų liūtas ar dramblys, galėtum galvoti, kad esi Afrikos savanoje. Navigacija gal ir nėra per paini, bet vairuotojui ir bolido pakabai tai didelis išbandymas. 

– Kuris greičio etapas buvo sudėtingiausias, o kuris – smagiausias ir įdomiausias?  

Visi greičio ruožai konceptualiai panašūs, tačiau, pirmas, trumpiausias, 9 km ilgio prologas buvo sudėtingas, nes važiavome jį dar nesuprasdami Vengrijos bajos kelių sandaros. Varžovai jam buvo gerai pasiruošę, o pagal mūsų taktinį planą turėjome jį laimėti, kad galėtume kitai dienai rinktis starto poziciją. Kovai baigėsi mūsų laimėjimu, tačiau persvara buvo tik viena sekundė… 

– Vos trečios bendros lenktynės ir užimta pirma vieta su kartu su Kuldar Sikk. Ar tai atneša daugiau pasitikėjimo ar daugiau vidinės ramybės, kad „viskas yra ir bus gerai“?  

Tiesą pasakius, tai – tik antrosios bendros lenktynės su Kuldaru ralio maratonų disciplinoje. Jis yra Profesionalas iš didžiosios raidės. Taip, šią specifiką Jis tik įsisavina. Suprantu, kad mūsų dar laukia pirmųjų klaidų ar paklydimų patirtys (taip nutinka net geriausiems pasaulio šturmanams), tačiau mes ir startuojame lenktynėse, kad  galėtume kaip galima geriau pasiruošti Dakarui. Viskas bus gerai, jei įdėsime maksimalų kiekį pastangų. Bet atsipalaiduoti niekada nereikia. Didžiausios klaidos nutinka kai pagalvoji, kad „jau gerai moki”. 

– Ką tau reiškia gyvas ištikimiausių gerbėjų palaikymas ralio metu?  

Gerbėjų, sekėjų ar mūsų auditorijos dėmesys ypač svarbus mums. Nes Komanda gali siekti savo užsibrėžtų tikslų tik dėl to, kad ši veikla įdomi ir svarbi ne tik mums, bet ir dideliam sekėjų ratui. Jei sportuotume tik dėl savęs, man tai nebūtų tvaru. 

Lenktynės buvo išties įdomios, ypač, kai visą procesą, pradedant važiavimu ir baigiant automobilio technine apžiūra ar remontu, gali stebėti iš labai arti. O bebendraujant su visa Toyota Gazoo Racing komanda nugirdome, jog Benedikto šturmanas Kuldar Sikk yra buvęs SUNKVEŽIMIŲ MECHANIKASBet apie tai kitame mūsų tinklaraštyje.

Trelo Truck Trailer Repairment 13 metų patirtis

Apie TRELO

TRELO jau nuo 2010 metų savo klientams siūlo sunkvežimių ir priekabų remonto paslaugas bei suteikia techninę pagalbą vežėjams kelyje. Mūsų paslaugų spektras itin platus: kompiuterinė diagnostika, ratų geometrijos reguliavimas, padangų montavimas ir balansavimas, pilnas transporto priemonės paruošimas techninei apžiūrai. Visus gedimus įvairių gamintojų vilkikams ir priekaboms Trelo specialistai yra pasiruošę pašalinti tiek savo remonto centruose, tiek kelyje.

  • Sąžiningumas ir patikimumas – darbų sąrašas ir kainos yra pateikiamos prieš pradedant remontą
  • Remonto centrai vežėjams patogiose lokacijose
  • Visų gamintojų vilkikų ir priekabų remonto darbai
  • Trumpas remonto laikas, nes savo sandėliuose turime dideles detalių atsargas
  • Daugiakalbis aptarnavimas visuose remonto centruose
  • Paslauga už geriausią galimą kainą
  • Pagalba kelyje

Kontaktai

Susisiekite su mumis dėl visų sunkvežimių remonto klausimų. Žemiau rasite TRELO servisų kontaktus Belgijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje.

Trelo Truck Repair Services Europe