Važiuodami automobiliu pajutote, kad automobilį sunkiau valdyti? O gal girdisi keisti ir neįprasti garsai? Gali būti, kad jūsų automobiliui nuleido padangą. Tokiu atveju vairuotojai išsigąsta ir pradeda panikuoti, tačiau iš tiesų svarbiausia yra išlikti ramiems. Sumažinkite greitį ir susiraskite vietą, kur galite saugiai sustoti ir netrukdyti kitiems eismo dalyviams.
Radę tinkamą vietą, užsivilkite šviesą atspindinčią liemenę, kad būtumėte matomi. Tuomet pastatykite avarinio sustojimo ženklą. Kelių eismo taisyklėse nurodoma: jei avarinės šviesos signalizacijos nėra arba ji sugedusi, taip pat jeigu priverstinai sustojama ten, kur sustojusią transporto priemonę kiti eismo dalyviai pamatytų likus iki jos mažiau kaip 100 m, motorinės transporto priemonės (išskyrus mopedą, motociklą be priekabos), traktoriaus, savaeigės mašinos vairuotojas privalo pastatyti avarinio sustojimo ženklą: gyvenvietėse – ne arčiau kaip 25 m atstumu, o ne gyvenvietėse – ne arčiau kaip 50 m atstumu nuo sustojusios transporto priemonės.
Apžiūrėkite savo automobilį, jeigu visgi paaiškėja, kad automobilio padanga yra nuleista, teks ją keisti. Galite tai padaryti patys, jei automobilyje turite atsarginį ratą ir reikalingus įrankius, arba ieškoti pagalbos. Pakeisti ratą gali ir jūsų draudimo bendrovė.
Kodėl nesaugu važiuoti su nuleista padanga?
Jeigu važiuojate su visiškai nuleista padanga, galite sugadinti ratlankius. Taip pat važiuodami su pažeista padanga rizikuojate sugadinti ir savo automobilį bei pažeisti svarbias jo dalis, pavyzdžiui, sankabos sistemą. Padangos gedimas gali sukelti avariją, nes transporto priemonę tampa sunkiau valdyti.
Kaip sumažinti padangos nuleidimo riziką?
- Reguliariai tikrinkite padangų slėgį.
- Būtinai pasitikrinkite ar sandarūs oro pripūtimo vožtuvėliai (liaudyje vadinami ventyliais).
- Stebėkite padangų nusidėvėjimo lygį. Netolygus nusidėvėjimas gali reikšti rimtesnius automobilio mazgų gedimus.